7 клас

Зарубіжна література
























В.Скотт "Айвенго". 

Аудіокнига українською


Аудіокнига (скорочено)




Радіовистава (російською)




Продовжуємо наше знайомство із новелою у світовій літературі...

Герберт Веллс

Відеоролик про життя Веллса

Чарівна крамниця. 

 Аудіокнига


Радіовистава  (російською)







Дари волхвів. Читати тут http://ae-lib.org.ua/texts/ohenry__stories__ua.htm#01


Дари волхвів. Буктрейлер 


Останній лист

Останній лист. Мультфільм

Продовжуємо нашу подорож сторінками Детективу.

Знайомтесь: Артур Конан Дойл.

    Перше, що зазвичай спадає на думку у зв’язку з ім’ям Артура Конан Дойла, — це створений ним образ неперевершеного майстра детективних розслідувань містера Шерлока Холмса. Однак звернувшись до літературної енциклопедії, необізнаний читач буде здивований обсягом і розмаїттям творчої спадщини цього письменника. Адже, крім численних історій із життя знаменитого сищика, він писав спортивні оповідання, морські новели, фантастичні романи, історичні твори, книжки про війну, п’єси та вірші.
До речі, сам Конан Дойл не вважав оповідання й повісті про Холмса найкращими своїми творами. На певному етапі творчості втомившись від детективної теми, він навіть спробував «позбутися» цього героя — придумав сюжет, який завершувався описом загибелі сищика у двобої з підступним професором Моріарті. Проте публіка, не бажаючи розставатися зі своїм улюбленцем, вимагала продовження його пригод. Урешті решт письменник здався й «воскресив» героя в серії оповідань «Повернення Шерлока Холмса».
Загалом Конан Дойл написав п’ятдесят шість оповідань і чотири повісті про Шерлока Холмса. Їхню величезну популярність засвідчує той факт, що наприкінці ХХ ст. у світі діяло близько ста п’ятдесяти товариств прихильників знаменитого детектива. Працюючи над пригодами Холмса, письменник почасти спирався на досвід літературних попередників, які будували свої сюжети на розкритті складного злочину. Однак саме у творчості Дойла детективний жанр сягнув найвищого розквіту.
Образ Шерлока Холмса вийшов таким правдивим, що сучасники нерідко сприймали його як опис реальної людини. Деякі читачі навіть намагалися з’ясувати точну адресу славетного детектива або ж довідатися, хто зі знайомих автора приховується за ім’ям його персонажа.
Однак навряд чи образ Шерлока Холмса був би таким життєподібним, якби письменник не вклав у нього часточку власної особистості. Недаремно ж син Конан Дойла стверджував, що чув від батька таке зізнання: «Якщо й був Шерлок Холмс, то це я сам».
А. Конан Дойл народився 22 травня 1859 р. в Единбурзі в сім’ї з давнім лицарським корінням і міцними культурними традиціями. Його дід, батько й дядьки були художниками. Майбутній письменник теж мав здібності до малювання, тому, на думку рідних, мав продовжити династію. Однак від матері Артур успадкував ще й дар оповідача, який згодом вивів його на письменницький шлях.
Дружна родина Дойлів жила досить скромно. Батько служив дрібним клерком, і його заробітків вистачало лише на те, щоб сяк так підтримувати «убогий добробут». Виховуючись за таких умов, нащадок шанованого роду рано усвідомив, що повинен опанувати професію, яка забезпечувала б йому надійні статки. Він обрав медицину.
Закінчивши медичний факультет Единбурзького університету, Дойл певний час служив корабельним хірургом, а згодом відкрив власну лікарську практику в приморському містечку Саутсі. Пацієнтів у молодого лікаря було небагато, натомість вільного часу — вдосталь. Це й спонукало його до написання оповідань.
Та вже незабаром літературна творчість переросла межі хобі, і Дойл мусив визначитися з основним напрямом подальшої діяльності. У 1891 р. уже відомий на той час автор кількох історій про Шерлока Холмса вирішив стати професійним письменником. Утім, Дойл був надто енергійною людиною, щоб обмежитися тільки цим. Він грав у гольф, крикет і регбі, займався боксом, їздив на велосипеді, брав участь у міжнародному автопробігу й регаті; двічі висувався в парламент, а під час англо-бурської війни, щодня ризикуючи життям, керував польовим шпиталем.
Відомо, що під час Першої світової війни п’ятдесятип’ятирічний письменник
виявив бажання знову піти на фронт. Військове командування відхилило прохання Дойла, але душею він був разом зі співвітчизниками.
Про це, власне, свідчать і укладений письменником багатотомний літопис війн Британської імперії, і названий на його честь траулер, що входив до складу англійського флоту…
Деякі зі своїх хобі письменник передав знаменитому Шерлоку Холмсу.
Та передусім цей герой «успадкував» від свого творця мужність, почуття
гідності та готовність служити ідеалам справедливості й добра.

 

Біографія  письменника (з циклу "Енциклопедія")

Віртуальна екскурсія  до музею Шерлока Холмса

Уважно прочитай твір http://www.e-reading.club/chapter.php/1017506/13/Doyl_-_Prigodi_Sherloka_Holmsa.html


"Пістрява стрічка" (аудіокнига українською)


Радіовистава

 ХТО наше нове  знайомство?  


Його Величність Літературний Детектив.

Детектив різновид пригодницької літератури. Сюжет детективного твору послідовно розкриває певну заплутану таємницю, пов’язану зі злочином і його розслідуванням. Зазвичай такий сюжет є історією розв’язання логічної задачі.


Ознайомтесь, будь ласка, з біографією першого в світі автора детективів.

Едгар Аллан По

Детальніше

Читати:  http://www.ukrcenter.com/%D0%9B%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/19573/%D0%95%D0%B4%D0%B3%D0%B0%D1%80-%D0%90%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%9F%D0%BE/%D0%91%D1%96%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%8F

Переглянути



       За часів По американська публіка захоплювалася розгадуванням різноманітних загадок-шифровок, що їх у великій кількості друкували журнали. Це надихнуло письменника на задум повісті «Золотий жук» (1843), значною мірою побудованої на розгадуванні піратської криптограми1. Рукопис твору не одразу був схвалений до друку й досить довго чекав на оприлюднення. Проте його публікація мала шалений успіх.
        У повісті «Золотий жук» По застосовує композиційний принцип «розповіді в розповіді», добре відомий за збіркою арабських казок «Тисяча і одна ніч». Згідно із цим принципом, сюжет твору вміщено в додаткову оповідь (що може передувати сюжету або утворювати його «рамку»),  а розповідач (оповідач) перебирає на себе роль свідка описуваних ним подій. Такий спосіб побудови твору дозволяє представити різні точки  зору на зображуване.



Перегляньте буктрейлер


Читаймо разом  http://www.ukrlib.com.ua/books-zl/printthebookzl.php?id=310&bookid=5&sort=0




Радіовистава  


Радіовистава 2

Аудіокнига українською мовою


Екранізація

Додаткові матеріали до уроку: сторінки з підручника та інші корисні речі http://litprezent.blogspot.com/2016/01/blog-post.html




3 коментарі: